Od P.A.F. k BAF              
Nadšenie, sklamanie, vzostup, paradox... Všetko je len Cesta.

Od Romana do Bratislavy


Na sklonku roku 2006 v Prievidzi zakladajú kamaráti Fykes a Roman Graus funky kapelu. Fykes v tej dobe nehrá v hudobnej skupine, kde by sa venoval gitare a Roman takisto "nemá do čoho pichnúť". Priberajú k sebe basgitaristu a saxofonistu a tak vzniká prvá zostava. Takto spolu hrajú až po Romanovu tragickú nehodu, za ktorú Roman platí najvyššiu cenu. (Od roku 2007 organizuje 
Fykes na Romanovu pamiatku akciu s názvom Romanov Vesmír. ) Teda v lete 2007 muzika na čas umĺkne, Fykes odchádza na dva roky do UK vyvetrať si hlavu aj od iných udalostí. Po návrate sa kapela znovu rozbieha s novým bubeníkom Daliborom Sedlákom. Posádka sa z času na čas povymieňa, ale piliere ostávajú. 

Kým na začiatku melodickú dominantu tvoria dvaja saxofonisti, neskôr to je saxofón a gitara. Skupinu po čase obohacuje aj mladá speváčka, ktorá vnáša do skladieb krehkú energiu. Šesťčlenné zoskupenie koncertuje pod názvom Vertigo P.A.F. Po niekoľkých rokoch existencie začína sextet stagnovať. Dôvodom sú odchody jeho členov za prácou do zahraničia. Príbeh P.A.F. končí, začína ale bratislavská "story" pod značkou Vertigo BAF od roku 2014.
Hráči v histórii 


Roman Graus- bicie
Ado Fridrich- basgitara
Ľubo Mondočko- tenor saxofón
Dalibor Sedlák- bicie
Martin Peták- alt saxofón
Peter Šulo Šulaj- basgitara
Marek Kraus- gitara
Janka Marková- spev
Matej Tkáč- basgitara
Jirka Kešner- tenor saxofón, vokál